Aktivity

 • Čachtice sú preslávené najmä vďaka smutne známej Alžbete Bátoryovej. Hrad i obec však majú pestrú históriu – bohatú na mnohé významné a zaujímavé udalosti. Múzeum Čachtice je umiestnené v Draškovičovskom kaštieli. Zachytáva dejinné udalosti a približuje návštevníkovi bohaté kultúrne tradície i ľudovú kultúru mestečka.

  Dostupnosť: 600m - 8min pešo

  Viac
 • ZOO Farma

  Uprostred zelených kopcov západného Slovenska, narazíte za obcou Modrová na čosi, čo ste iste nečakali. Dopravná značka vám zrazu oznámi, že ste na území Nového Zélandu a hneď za ňou ďalšia vás upozorní „Pozor klokany“. Ani sa nenazdáte a okrem klokanov už na vás hľadí aj škótsky horský dobytok, ovce, kozy a dokonca emu. Áno, ste naozaj na Novom Zélande a stačí prejsť cez cestu, aby ste boli aj v Austrálii. Zároveň ste však aj kúsok od lyžiarskeho strediska Bezovec a svetoznámych kúpeľov Piešťany.

  Dostupnosť: 25km - 25min autom

  Viac
 • Park Miniatúr

  Na území Slovenska bolo v minulosti okolo 150 hradov. Dnes je ich zopár opravených, viaceré sú ako zrúcaniny, mnohé z nich zmizli z povrchu zemského... Chcete vidieť ako tieto hrady vyzerali pred 300 - 500 rokmi, keď boli v plnej svojej kráse, vládli na nich mocní feudáli, ktorých pôsobenie nám dnes pripomína história, legendy a povesti! Navštívte Park miniatúr v obci Podolie!

  Dostupnosť: 5,3km - 8min autom

  Viac