Aktivity v okolí

 • Čachtický hrad vznikol v prvej polovici 13. storočia. Patril medzi prvé hrady, ktoré zabezpečovali západnú hranicu Uhorska, najmä v 13. storočí, keď ho spravoval hradný kráľovský kastelán. Hrad je známy najmä kvôli legende o krvilačnej čachtickej pani – Alžbete Bátoriovej.

  Dostupnosť: 2,7km - 30min pešo

  Viac
 • Zelená Voda

  Zelená voda je jazero vzdialené asi 2km od Nového Mesta nad Váhom, ktoré nesie rovnaký názov ako priľahlé rekreačné stredisko. Vzniklo ťažbou štrku pred viac ako 30 rokmi. Voda je hygienicky bezchybná a je samozrejme vhodná na kúpanie.

  Dostupnosť: 10,8km - 15min autom

  Viac
 • Hrad Beckov

  Národná kultúrna pamiatka Hrad Beckov stojí na 70 metrov vysokom brale priamo nad obcou Beckov. Pôvodne kráľovský pohraničný strážny hrad bol postavený v 13. storočí. V roku 1729 však vyhorel a odvtedy leží v ruinách.

  Dostupnosť: 14,9km - 20min autom

  Viac
 • Čachtice sú preslávené najmä vďaka smutne známej Alžbete Bátoryovej. Hrad i obec však majú pestrú históriu – bohatú na mnohé významné a zaujímavé udalosti. Múzeum Čachtice je umiestnené v Draškovičovskom kaštieli. Zachytáva dejinné udalosti a približuje návštevníkovi bohaté kultúrne tradície i ľudovú kultúru mestečka.

  Dostupnosť: 600m - 8min pešo

  Viac
 • ZOO Farma

  Uprostred zelených kopcov západného Slovenska, narazíte za obcou Modrová na čosi, čo ste iste nečakali. Dopravná značka vám zrazu oznámi, že ste na území Nového Zélandu a hneď za ňou ďalšia vás upozorní „Pozor klokany“. Ani sa nenazdáte a okrem klokanov už na vás hľadí aj škótsky horský dobytok, ovce, kozy a dokonca emu. Áno, ste naozaj na Novom Zélande a stačí prejsť cez cestu, aby ste boli aj v Austrálii. Zároveň ste však aj kúsok od lyžiarskeho strediska Bezovec a svetoznámych kúpeľov Piešťany.

  Dostupnosť: 25km - 25min autom

  Viac
 • Park Miniatúr

  Na území Slovenska bolo v minulosti okolo 150 hradov. Dnes je ich zopár opravených, viaceré sú ako zrúcaniny, mnohé z nich zmizli z povrchu zemského... Chcete vidieť ako tieto hrady vyzerali pred 300 - 500 rokmi, keď boli v plnej svojej kráse, vládli na nich mocní feudáli, ktorých pôsobenie nám dnes pripomína história, legendy a povesti! Navštívte Park miniatúr v obci Podolie!

  Dostupnosť: 5,3km - 8min autom

  Viac
 • Viac tipov na výlety nájdete tu.

  Viac